به جام دیجیتال خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
دیدگاه های مسئولین

    
اخبار

باورهای سنتی و قلبی نذورات در مستند «آش گندم» شبکه دو

باورهای سنتی و قلبی نذورات در مستند «آش گندم» شبکه دو
مستند «آش گندم» با هدف به تصویر کشیدن نذورات اهالی روستای امیرآباد از شهرستان میانه در روز اربعین، جمعه 21 آذر از شبکه دو پخش می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، مستند «آش گندم» به تهیه کنندگی و کارگردانی پیمان جهانفر به آماده سازی این آش که از نذورات اهالی روستای امیرآباد شهرستان میانه است، از ابتدای به عمل آوردن دانه گندم تا زمان داشت و برداشت و تهیه این آش می‌پردازد.
این مستند از منظر باورهای قلبی و سنت های دیرینه نذر توسط افراد خیر یا افراد نذر کرده به بعضی اشخاص بی بضاعت یا عامه مردم، که نذورات خود را درشکلهای مختلف در ایام محرم علی الخصوص روزهای تاسوعا و عاشورا، احسان و نیکو کاری میکنند تهیه و تولید شده است. روند تهیه و تولید این مستند در رابطه با سیر انجام پخت آش حلیم به طریقه کاملاً سنتی تنوری از ابتدا تا مرحله پخته شدن آش و عزاداری هیأتهای حسینی در محل و پخش آش به مراجعه کنندگان با حضور بانیان و خیرین نذر را شامل می شود.
همکارانی که در تهیه و تولید این مستند با این پروژه همکاری داشته اند، عبارتند از: مقصود رحیمی مقدمی (مدیر تصویربرداری)، مقصود رحیمی، مهدی قره داغی، محمد رحیمی، نوید محمد زاده، مهدی فرزانگان و حمید جهانفر (دستیاران تصویربردار)، مجید وحیدنیا (پژوهشگر)، قادر حسن زاده (مشاور و کارشناس هنری)، فرج عزیزی (مشاور و کارشناس مذهبی و فلسفی) و قربانعلی طاهری فر (تدوین).
مستند «آش گندم» به همت تأمین برنامه شبکه دو برای پخش در روز جمعه 21 آذر ساعت 10:20 به مدت 30 دقیقه آماده شده است.


۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۸:۵۷
تعداد کلیک: ۴۰۴
اظهار نظر

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.